done_all 12 گام محکم برای هکر (هکر قانونی) شدن
1358 139

 

hacker

1- زبان C را خوب یاد بگیرید

حتما زبان C++ ) C نه ) را یاد بگیرید چرا که این زبان قوی ترین زبان برنامه نویسی سطح متوسط میباشد و هسته سیستم عامل های زیادی با این زبان نوشته شده است ، نمونه ای از این سیستم عامل ها که معروف هستند را می تواند لینوکس و ویندوز نام برد .

2- چند زبان برنامه نویسی را بیاموزید

به یک زبان برنامه نویسی اکتفا نکنید و حتما چند زبان را فرا بگیرید برای زبان دوم بهتر است جاوا را یاد بگیرید چون در اینده هک شما خیلی کار امد خواهد بود ( هک سرور ) !

3- Unix را فراموش نکنید

حتما کار با UNIX را یاد بگیرید چون UNIX مادر اکثر سیستم عامل ها می باشد علاوه بر این حتما LINUX را هم یاد بگیرید برای شروع توزیع های اوبونتو و مینت خوب هستند اما به ان ها بسنده نباشید و توزیع هایی مانند ارچ را نیز امتحان کنید یاد گرفتن LPIC گامی بلند است برای رسیدن به هدف هکر شدن ! 

سیستم عامل های دیگر را نیز یاد بگیرید مثلا مکینتاش گزینه خوبی است .

security

 

4- مفاهیم و اصول شبکه را یاد بگیرید

شبکه را به خوبی یاد بگیرید اگر هک را پرواز در نظر بگیریم شبکه و برنامه نوسی دو بال شما برای پرواز هستند داشتن مدارک عمیق شبکه مانند : CCIE , CCNP ,CCNA خیلی در اینده به شما کمک خواهد کرد . در مورد TCP/IP هم حتما مطالعه کنید . در ضمن در شبکه مدارک سیسکو را در اولویت قرار دهید و سعی کنید یک رشته تخصصی هم داشته باشید.

ترتیب مدارک پیشنهادی ما به شرح زیر است :


NETWORK + , CCNA , CCNA SECURITY , CCNP , CCNP SECURITY , CCIE , CCIE SECURITY 
 

البته میتوان تا قبل از CCIE هم پیش رفت .

5- آهسته و پیوسته قدم بردارید

هک را طبقاتی متوالی و روان بیاموزید در واقع لازم نیست حتما از اول روی یه هدف خاص کار کنید بگردید و ساده ترین اهداف را برای شروع پیدا کنید ، ( هیچ وقت سایت های ایرانی را مورد نفوذ قرار ندهید تکرار میکنم هیچ وقت ) ، در ضمن توقع نداشته باشید که در طول یک سال توانایی هک ناسا را داشته باشید !
گام به گام پیش بروید !

6- الگوریتم های رمز گذاری

با رمز گذاری ها اشنا باشید و سعی کنید که با انها کار کنید و سیستم کار انها را فرا بگیرید !

 

mr Robot hack

 

7- تمرین مهمتر از آموزش

خودتان تجربه کنید ! دیدن فیلم های اموزشی شما را هکر نمیکند .شما خودتان باید شروع کنید به هک کردن برای مثال یک ویندوز مجازی نصب کنید و روش های نفوذ را که یاد گرفته اید روی ان پیاده کنید !

8- انواع خطاهای برنامه را به خوبی بشناسید

با باگ ها اشنا باشید ( اسیب پذیری ) و در مورد علت ایجاد انها تحقیق کنید این به شما کمک میکند تا خودتان به صورت دستی باگ را بدون ابزار های خاص اکسپلویت کنید ! و اگر جایی لازم شد خودتان پروژه ایجاد کنید میدانید که فلان کار باعث ایجاد باگ در پروژه شما خواهد شد.

9- گروه کار کنید

در پروژه های متن باز شرکت کنید ! سایت گیت هاب سایت بسیار خوبی برای انجام پروژه های دسته جمعی می باشد. با شرکت در پروژه های دسته جمعی علاوه بر بالا بردن تجربه و دانش خود می توانید افراد متخصصی را پیدا کنید که به شما در راه رسیدن به اهدافتان کمک کنند . 

 

hack

 

10- همواره به روز باشید

همواره مطالعه کنید و به روز باشید ! از انجایی که در دنیای امروز همه چیز به سرعت تغییر میکند هر آن ممکن است تکنولوژی جدیدی ساخته شود یا باگ جدیدی ایجاد شود که همه فرصت هایی را برای شما ایجاد میکنند .سعی کنید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنید . همیشه کتاب بخوانید و پیگیر مقالات روز باشید کتاب هایی که توسط هکر های قدرتمند نوشته میشوند میتوانند کمک شایانی به شما در این زمینه بکنند !

11- مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی یکی از مهمترین بخش های مهم در مسیر هک و نفوذ است. شما باید روانشناس خوبی باشید و باید بتوانید با قربانی ها به راحتی ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را از آنها کسب کنید. شاید گاهی مجبور باشید برای جمع آوری اطلاعات آشغالگردی کنید. پس خودتان را آماده کنید

نتیجه گیری :

چگونه هکر شویم ؟،در این مقاله ۱۲ گام برای هکر شدن را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم ، توجه داشته باشید  که اگر بخواهید وارد دنیای هک و امنیت شوید باید این مراحل را پشت سر بگذارید زیرا شاید از نظر شما این مراحل سخت باشند ( در واقع سخت هم هست) اما لذت کار را زمانی متوجه خواهید شد که دست به کار شوید و اولین پروژه خود را به سرانجام برسانید . 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دسترسی سریع

ثبت دامنه

ثبت دامنه

فالوور و لایک

افزایش فالوور و لایک

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی سایت

طراحی سایت

هاست لینوکس

هاست لینوکس

افزایش بازدید

افزایش بازدید
 پرینت این مقاله

در همین زمینه

ویروس های باجگیر (باج افزار ) چیست؟

ویروس های باجگیر(باج افزار ) ویروس های باجگیر ویروس هاییهستند که با نفوذ به سیستم قربانی اطلاعات...

نکات مهمی که باید در مورد امنیت دیتابیس بدانید

آسیب های نرم افزاری مطلب مهمی که باید بدانید این است که هکرها از نرم افزار های مخرب به عنوان...

راه های افزایش امنیت وبسایت

امنیت وب سایت  هکر هااز زمانی که سایت ها ایجاد شده اند تا به امروز به طور مداوم به سایت ها حمله...

تهدیدات بدافزاری (Malware Threats)

در این مطلب قصد دارم تحدیدات بدافزاری را در زمینه ی امنیت اطلاعات بر اساس دسته بندی شرح دهم.برای...

ده اشتباه برنامه نویسی در دیتابیس MySQL

طراحی مناسب دیتابیس(یا پایگاه داده) در وبسایتها و برنامه‏ های تحت وب، تاثیری زیادی در کارایی و...