done_all نکاتی که باید قبل از انتخاب دامنه بدانید
452 2

اگر صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید یا می خواهید یک کسب و کار آنلاین را شروع کنید و در حالت کلی خواستار یک دامنه هستید ممکن است به دلیل عدم آگاهی کافی دامنه ی مناسبی را بر حسب نیاز خود انتخاب نکنید به همین دلیل در این مقاله چند مورد از مشکلات متدوال و راه حل های آن ها را ذکر می کنیم .
 

1 – اولین دامنه و پسوندی که با آن مواجه می شوید را خریداری نکنید و انتخاب یک دامنه خوب را به عنوان مهم ترین تصمیم در آغاز یک کسب و کار آنلاین بدانید .

 

2 – بزرگ فکر کنید و هدف های بزرگی داشته باشید تا در کار خود موفق باشید زیرا هدف های کوچک پتانسیل موفقیت بیشتر را از بین می برد ، نام دامنه را بر اساس اهداف خود انتخاب کنید . به عنوان مثال شما به ایجاد یک کسب و کار جهانی فکر کنید و بر اساس آن یک سایت و دامنه مناسب خریداری کنید . کسب و کار خود را محدود نکنید .
 

3 – اگر شما از قبل یک نام دامنه را برای خود انتخاب کرده اید ولی آن دامنه به فروش رسیده است نگران نباشید . زیرا شما می توانید هزاران دامنه ی مرتبط دیگر یا همان دامنه با پسوندی متفاوت را خریداری کنید و حتی گاهی دارنده دامنه ی مورد نظر شما در صورت دریافت مبلغی می تواند آن را به شما واگذار کند . بنابراین اگر فقط و فقط همان دامنه را می خواهید با صاحب آن دامنه ارتباط برقرار کنید و مبلغی را برای خرید به او پیشنهاد دهید .
 

4– اگر از قبل نام دامنه ای را انتخاب کرده اید و آن دامنه موجود بود سریع اقدام به خرید آن نکنید و گزینه های دیگر را بررسی کنید شاید گزینه ها و موارد دیگر مناسب تر بود .
 

5 – هر نام دامنه زیبا و جذابی را برای کسب و کار خود خریداری نکنید بلکه نام دامنه مناسب با تجارت و سایت خود انتخاب کنید  زیرا در غیر این صورت در آینده با مشکل برخورد می کنید .
 

6 – پسوند های زیادی وجود دارد اما بسیاری از افراد متقضی پسوند com. هستند زیرا با پسوند های دیگر آشنایی ندارند . پسوند های دیگر را بشناسید و متناسب با سایت و کارتان آن را انتخاب کنید . مثلا پسوند me. برای سایت های شخصی انتخاب خوبی است.
 

7 – اگر کسب و کار شما فقط محدود به یک کشور است می توانید پسوند مربوط به آن کشور را خریداری کنید مثلا برای کشور ایران ir. است .
 

8 – انتخاب یک نام دامنه ای که تلفظ و املای آن سخت است بسیار اشتباه است. پس دامنه ای را انتخاب کنید تا به راحتی تلفظ و نوشته شود  .
 

9 – نامی را انتخاب کنید که به خاطر سپردن آن ساده باشد و از انتخاب نام های عجیب و غریب و طولانی بپرهیزید .برگرفته از :
 http://www.businessinsider.com/14-mistakes-you-may-be-making-when-buying-domain-names-2011-8

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دسترسی سریع

ثبت دامنه

ثبت دامنه

فالوور و لایک

افزایش فالوور و لایک

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی سایت

طراحی سایت

هاست لینوکس

هاست لینوکس

افزایش بازدید

افزایش بازدید
 پرینت این مقاله

در همین زمینه

چگونه یک آدرس ایمیل را در جیمیل بلاک کنیم؟

بسیاری از ما با شیوه خواندن و جواب دادن به ایمیل‌ها در جیمیل آشنا هستیم و اینکار را به دفعات...

پنج ترفند مخفی گوگل کروم که باید از آن ها مطلع باشید

بسیاری از تست های سرعت و مقایسه ها نشان می دهد که سریعترین مرورگر پلتفرم اندروید اپلیکیشنی نیست...

هاست چیست؟

هاست چیست؟ مهم ترین قسمت هر وب سایت هاست میباشد . هاست که به زبان انگلیسی به معنای  میزبان...

وبمستر کیست و چه کارهایی انجام میدهد؟

وب مستر کیست ؟ وب مستر در لغت به معنای مدیر سایت میباشد . یک وب مستر کسی است که محتوا و سازمان...

هاست لینوکس (Linux Hosting) چیست؟

هاست لینوکس (Linux Hosting)   هاست لینوکس هاستی است که بر روی سرورهایی که سیستم عامل لینوکس...