done_all نکاتی که باید برای انتخاب نام بیزینس و تجارتتان بدانید
543 2

 

یکی از مهم ترین و چالش برانگیزترین بخش های شروع هر تجارت و بیزنسی انتخاب نام تجاری مناسب برای آن است در این مقاله برخی از نکات ساده را ذکر می کنیم که شما با پیروی از آن ها می توانید بهترین نام را برای کسب و کارتان انتخاب کنید .

1 – هدف کسب و کار

نام شرکت شما بخش مهمی از هویت کلی شرکت و تجارتی است که انجام می دهید.این نام منعکس کننده عمل و فعالیت شما می باشد .پس باید نامی مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید. بنابراین راه برای شروع فرآیند انتخاب نام برای تجارت  بررسی پایه و اساس کسب و کار می باشد .

2 -  خلاقیت 

انتخاب نام باید خلاقانه باشد. برای این کار باید با همکاران خود مشورت کنید و بهترین ایده ها را جمع آوری و لیست کنید .با این کار حجم عظیمی از ایده های نوین و جدید را در اختیار دارید که با تجزیه و تحلیل آن ها می توانید نام های بی ربط و نامناسب را حذف کنید ، نام هایی که مرتبط و مناسب هستند را علامت بزنید و از بین آن ها بهترین و مرتبط ترین را انتخاب کنید .

3 – منحصر به فرد

نام تجاری منتخب باید منحصر به فرد و جدید باشد. شاید شما از همه ی نام های تجاری موجود در جهان اطلاع نداشته باشید بنابراین بعد از انتخاب نام تجاری مد نظر آن را در سیستم جست و جوی الکترونیک علامت تجاری و یا گوگل سرچ کنید تا مطمئن شوید کسب و کار دیگری با نام تجاری شما وجود ندارد .

4 – یادآوری

هرچه نام تجاری انتخاب شده مبهم تر و پیچیده تر باشد راحت تر فراموش می شود و سخت تر می توان به خاطر آورد . نام هایی که  تلفظ سختی دارندبرای تجارت و بازاریابی خصوصا تجارت و بازاریابی های اینترنتی مناسب نیستند .

5 – ایجاد علاقه در مشتری

مخاطبان و مشتریان احتمالی خود را بشناسید و از نامی استفاده کنید که باعث علاقه در آن ها می شود و به گونه ای تهدید آمیز و استرس زا نیست . در حقیقت نام تجاری را انتخاب کنید که هم خودتان و هم مشتریانتان به آن احساس خوبی داشته باشند .

6 – معنای نام تجاری 

از موارد مهم انتخاب نام تجاری معنای آن می باشد که باید منعکس کننده یک احساس خوب و مثبت باشد . بهتر از اسامی و نام های استفاده کنیم که منتقل کننده احساسات بیشتر است .مثلا بین دو کلمه ی مادر و مامان با مفهموم یکسان کلمه ی مامان منتقل کننده احساسات بیشتری است .

7 – استفاده از نام های کوتاه 

نام تجاری مورد نظر نباید زیاد طولانی باشد تا مخاطبان بتوانند به راحتی آن را به یاد آورند . علاوه بر آن نام شما باید در  دامنه ، وب سایت و شبکه های اجتماعی قرار بگیرد پس هرچه کوتاه تر باشد مناسب تر است .

8 – انعطاف پذیری 

نامی که انتخاب می کنید باید منعطف باشد تا اگر روزی خواستید کسب و کارتان را گسترش دهید با مشکل برخورد نکنید . مثلا اگر در ابتدا فقط فروشنده ی گل های رز بودید اگر نام گل رز را به عنوان نام تجاری انتخاب کنید و بعد در آینده انواع گل و گیاه ها را به فروش خود بیفزایید موفق نیستید . بنابراین نامی را انتخاب کنید که در همه ی بازه های زمانی کاربردی باشد .

معمولا نام تجاری اولین تصویری است که مصرف کننده از شما می بیند پس با انتخاب نام مناسب تصویر اولیه ی خوبی را برای خود رقم بزنید .


رگرفته از مقالات زیر: 

https://www.thebalance.com/tips-for-naming-your-business-3514832

https://www.thebalance.com/rules-for-choosing-a-business-name-2948575

https://www.thebalance.com/what-you-need-to-know-for-business-name-2295181

 https://www.thebalance.com/choosing-a-great-small-business-name-2951803

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دسترسی سریع

ثبت دامنه

ثبت دامنه

فالوور و لایک

افزایش فالوور و لایک

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی سایت

طراحی سایت

هاست لینوکس

هاست لینوکس

افزایش بازدید

افزایش بازدید
 پرینت این مقاله

در همین زمینه

چگونه یک آدرس ایمیل را در جیمیل بلاک کنیم؟

بسیاری از ما با شیوه خواندن و جواب دادن به ایمیل‌ها در جیمیل آشنا هستیم و اینکار را به دفعات...

پنج ترفند مخفی گوگل کروم که باید از آن ها مطلع باشید

بسیاری از تست های سرعت و مقایسه ها نشان می دهد که سریعترین مرورگر پلتفرم اندروید اپلیکیشنی نیست...

هاست چیست؟

هاست چیست؟ مهم ترین قسمت هر وب سایت هاست میباشد . هاست که به زبان انگلیسی به معنای  میزبان...

وبمستر کیست و چه کارهایی انجام میدهد؟

وب مستر کیست ؟ وب مستر در لغت به معنای مدیر سایت میباشد . یک وب مستر کسی است که محتوا و سازمان...

هاست لینوکس (Linux Hosting) چیست؟

هاست لینوکس (Linux Hosting)   هاست لینوکس هاستی است که بر روی سرورهایی که سیستم عامل لینوکس...